PROJEKTY

2016

Kolejny rok naszej działalności- nowe warunki, nowe czasy i mimo trudności dużo chęci do dalszego funkcjonowania.  Zapraszamy bardzo serdecznie do aktywnego korzystania i współtworzenia naszych działań.

Realizacja proponowanych imprez zależna jest od Waszego zainteresowania, a ich daty mogą ulec zmianom. Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie; przekażcie nam jakie imprezy proponujecie, a to ułatwi dopasowanie ich charakteru do stale zmieniających się oczekiwań i warunków.

Nie jest to czas dobrobytu- jest skromnie, by nie powiedzieć biednie, ale to nie znaczy że nic nie można robić. Wierzymy, że w grupie siła i razem przebrniemy przez te chude lata. Polonia na Majorce ma dużo znaczących osiągnięć i szkoda by było aby jakiś tam kryzys to wszystko unicestwił. Nie damy się: „Jeszcze Polska nie zginęła póki…”

Wiosna będzie ruchliwa, i tak:

13 kwiecień – konkurs na palmę wielkanocną z nagrodami, a potem Wielki Tydzień i święcenie pokarmów  w kościele w El Terreno.

27 kwiecień– kanonizacja wielkiego Polaka, a więc szereg aktów związanych z jej obchodami zaczynając od adoracji i uroczystej mszy po polsku, z muzyką na żywo, w kościele San Miguel od godziny 18:30. W kościele tym znajduje się figura Jana Pawła II. O innych wydarzeniach związanych z obchodami kanonizacji będziemy informować na bieżąco.

11 maj– Dzień Europejczyka w Palmanova (będziemy mieli stanowisko promujące Polskę i to co polskie)

25 maj– Piknik w El Toro (tańczymy, jemy, pijemy, spotykamy się ze znajomymi i nie tylko). Będą zabawy dla najmłodszych, polskie jedzenie, polski DJ,kiermasz książek i inne atrakcje.

1 czerwiec– Dzień Dziecka  (główna atrakcja: Teatro Principal w Palmie, godz.18:00,  B.Britten- „Mały kominiarczyk”). Szczegóły w późniejszym terminie.

Od 20 czerwca chcielibyśmy zorganizować polskie półkolonie dla dzieci (kadra złożona z polskich studentów pedagogiki). Realizacja zależy od Waszego zainteresowania tą inicjatywą.

Potem lato, więc wakacje- wyjeżdżacie lub ciężko pracujecie i na imprezy nie ma czasu.

Od października ruszamy na nowo: Wesoła Polska Szkoła zaczyna nabory uczniów, a my wybierzemy się na wycieczkę do La Trapa (chroniony park natury, który w zeszłym roku bardzo ucierpiał w wyniku straszliwego pożaru) aby pomóc w zalesianiu tego terenu, i wspólnie posadzimy tam polskie drzewko.

Listopad– obchody Wszystkich Świętych, święto Dnia Niepodległości , a potem to już grudzień i Mikołajki oraz kiermasz „Navidad Polaca” (5-7 grudnia) tym razem w budynku „Ses Estacions” na Placu Hiszpańskim w Palmie.

To tylko ogólny plan działalności na ten rok-życie jest dynamiczne i zawsze coś dojdzie lub odpadnie. Zaglądajcie na naszą (waszą) polonijną stronę często- w zakładce „aktualności” będą systematycznie umieszczane wiążące informacje o zbliżających się imprezach.

Jeszcze raz prosimy o Wasze sugestie co do rodzaju organizowanych imprez i Wasz współudział.

Pamiętajcie: Polonia na Majorce to ja, ty, on i ona- MY WSZYSCY.

Komentowanie wyłączone.